Posted by admin | January - 15 - 2018 | Comments Off

Podróżowanie samochodem po Polsce

Chociaż ceny paliwa nie są za bardzo niskie, a na dodatek polskie drogi ciągle nie należą do generalnie bardzo dobrych, to wcale nie jest powiedziane, iż zwiedzanie Polski za pomocą samochodu jest złym pomysłem. W końcu można wymienić dużo urokliwych miast oraz miasteczek bądź tysiące zabytków, atrakcji turystycznych…
Jeżeli wchodzi w grę samochodowe zwiedzanie kraju nad Wisłą, na początek warto ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyruszamy z Warszawy, warto początkowo pojechać na Mazury. Trzeba otwarcie przyznać, że powiedzmy dwa dni w Giżycku to prawdziwym strzał w dziesiątkę.
Mazury są piękne, ale należy wyruszyć gdzieś dalej – a może Władysławowo? Ogólnie jedyną wadą polskiego morza jest to, iż jest raczej zimne. Jednakże to chyba jedyna wada. Przecież nadmorskie plaże są bardzo ładne. Co później? Warto pojechać do Gdańska, ponieważ to jedno z najładniejszych miast w Polsce. Kilka godzin autem od Gdańska znajduje się niemniej urokliwe miasto, mianowicie Toruń. Później warto kierować się w kierunku południowym – dwa dni w mieście Kraków to absolutne minimum. Nawet takie osoby, które już zwiedzały Kraków, powinny jak najbardziej powtórzyć wycieczkę. Z byłej stolicy Polski warto pojechać chociażby do Zakopanego, a więc stolicy Tatr… To tylko przykładowy plan podróży po Polsce; jedno jest pewne – warto odkrywać Polskę.

Podobne wpisy:

Comments are closed.